TAGJAINK

1 Magyarország Kezdeményezés
A 1 Magyarország Kezdeményezés civil szervezetek és magánszemélyek összefogásával egy békésebb, gyűlöletmentes közélet megteremtésén dolgozik. Kiemelt célkitűzésük, hogy előmozdítsák a peremhelyzetű társadalmi csoportok gazdasági-szociális, oktatási hátrányainak a csökkentését.

Autonómia Alapítvány
1990 óta a civil társadalom megerősítésén, a kirekesztett csoportok támogatásán, elsősorban a roma integráció erősítésén dolgoznak.

Bagázs Egyesület
Két pesti romatelepen: Bagon és Dányban végeznek közösségi munkát. Csoportos és egyéni programokkal támogatják az ottélők tanulását, adósságrendezését, munkaerőpiaci-elhelyezkedését. Módszertanuk a hazai romatelepek jól ismert problémáira kínál komplex megoldást. Többszintű megközelítéssel és összetett programstruktúrával dolgoznak.

Dzsaj Bhím közösség
Az iskola kezdetben az észak-magyarországi közösségek szolgálását tűzte ki célul, ahol az érettségizettek aránya mindössze 1% alatt volt. A sajókazai, laki, alsóvadászi, homrogdi cigánytelepek lakói számára kívántunk lehetőséget teremteni arra, hogy érettségit szerezzenek és versenyképes szakmát szerezzenek. Az oktatás terén a személyiség-központú reformpedagógiai módszereket, informatikát, angol nyelvet és modern tudományt helyezték előtérbe.
Az érettségi és szakképzés kiemelt helyet kap az iskolai kínálatban, és hangsúlyozzuk, hogy a tanulás nálunk a társadalmi helyzet megváltoztatását célozza, nem csupán az iskolai évek végét.

Élménytár
Pécs egyik peremkerületén egy esélyteremtő gyerekbirodalmat hoztak létre, ahol a demokrácia, a gyermekjogok és a gyerekek döntéshozatali képességének fejlesztése kap főszerepet. Céljuk, hogy a hozzájuk járó gyerekek számára kinyissák a világot, lehetőségekhez juttassák őket, és hogy tudják, rájuk mindig számíthatnak, hozzájuk mindig fordulhatnak segítségért. Munkájukat alulról szerveződő, független csapatként végzik, ezért tevékenységük fenntartása állandó, kreatív megoldásokat igényel.

FreeDrom Egyesület
A 2002-ben alapított Számá Dă Noj (Vigyázz Reánk) Egyesület dél-baranyai térségben működik, célja a hátrányos helyzetű csoportok, különösen a cigányok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése. Céljuk a perifériára szorult családoknak, tanulni vágyó gyerekeknek és alacsony iskolai végzettséggel rendelkező felnőtteknek, munkanélkülieknek, diszkrimináció áldozatainak segítséget nyújtani.

Gyerekesély Közhasznú Egyesület
1990 óta a civil társadalom megerősítésén, a kirekesztett csoportok támogatásán, elsősorban A Gyerekesély Közhasznú Egyesület 2010-ban azért jött létre, hogy a gyerekek életesélyeit javítani tudja, valamint a gyerekszegénység újratermelődésének megakadályozásáért dolgozzon. Alapítói munkatársai voltak a 2006-ban alapított MTA Gyerekszegénység Elleni Programirodának is.a roma integráció erősítésén dolgoznak.

In Da House Hungary Egyesület
Az InDaHouse Hungary Egyesület önkéntesei borsodi falvakban élő, hátrányos helyzetű gyerekeknek tartanak egyéni és csoportos fejlesztő foglalkozásokat heti rendszerességgel. Céljuk, hogy a hozzánk járó gyerekek önmegvalósító, felelős, a saját sorsukat irányító felnőttekké váljanak, akik a tőlünk kapott támogatást be tudják építeni a gyermekeik nevelésébe.

Második Esély Sportegyesület
Második Esély Sportegyesületet az Oltalom Karitatív Egyesület és Wesley János Lelkészképző Főiskola dolgozói, valamint veteránsportolók hozták létre 2005-ben azzal a céllal, hogy a szociálisan hátrányos helyzetű emberek számára is lehetőséget nyújtson a sportolásra.
Az egyesület célja, hogy a rászorulók minél szélesebb rétegét tudja elérni alternatív segítő módszerével, amelyben a sportot, mint terápiás eszközt alkalmazza a hátrányos helyzetű emberek mentális és fizikai állapotának javítására.

Mindenki Kenyere Egyesület
A Mindenki Kenyere Egyesület egészségügyi edukációval, mentális és szociális segítség nyújtással foglakozik.

Partners Hungary
1994 óta dolgoznak a mediáció módszerével, a hazai szakma meghatározó szereplőjeként. Az interkulturális mediáció módszertanával olyan roma szakembereket képeznek, akik közösségi akciócsoportokat szerveznek, és a helyi önkormányzattal, valamint egészségügyi, oktatási, szociális szereplőkkel együtt dolgozva javítanak életkörülményeiken, legyen szó egészségügyről, a szülők és a pedagógusok együttműködéséről vagy a lakóházak rendbehozataláról.

Polgár Alapítvány az Esélyekért
A Polgár Alapítvány az Esélyekért fő célja a roma önszerveződő kezdeményezések fejlesztése, hálózatosodásuk támogatása.Az első fejlesztési terület a foglalkoztatás volt, ahol a modellértékű és máig működő Kiútprogram életre hívásán és folyamatos támogatásán túl saját beavatkozások is megvalósultak három észak-magyarországi helyszínen. Az elmúlt két és fél évben kifejlesztették az ÜGYKOALÍCIÓT, mint innovatív módszertant, ami az egyéni kezdeményezések támogatása helyett a hasonló problémákra megoldást keresők összekapcsolódását segíti elő.

Romaversitas Alapítvány
Missziója, hogy más oktatási és roma szerveztekkel együttműködve támogassák a roma fiatalokat közösségük építésében, identitásuk megerősítésében és tudásuk, készségeik és kompetenciáik fejlesztésében.

Rosa Parks
A Rosa Parks Alapítvány társadalmilag vagy anyagilag perifériára került, elsősorban roma
gyerekek számára biztosít megtartó, fejlesztő közösséget, akik nem egyenlő esélyekkel állnak
az iskolarendszer rajtvonalához. A Láthatalan Tanodában a szociális munka, a pedagógia és a
jog eszközeivel támogatjuk a családokat, hogy élni tudjanak a szabad iskolaválasztás jogával,
hogy gyerekeik jó színvonalú, inkluzív iskolákba járhassanak, önbizalmuk javuljon és
képességeik kibontakozhassanak. Együttnevelés programunkban partnereinkkel keressük és
támogatjuk azokat a fenntartókat és intézményeket, amelyek elkötelezettek az inkluzív
oktatás iránt. A helyi szelektív oktatási rendszerek átalakításához nyújtunk szakmai
segítséget, hogy az méltányosabbá és befogadóbbá válhasson. Jogsegélyszolgálatunk bárki
számára elérhető, akit oktatási jogaiban sérelem ért.

Társaság a szabadságjogokért
Jogvédő szervezetként 1994 óta egy egyenlőbb, szabadabb
országért dolgozunk, hogy Magyarországon bárki megismerhesse és érvényesíthesse
alapvető jogait. Mindezt az állami szervektől és pártoktól függetlenül tesszük.

Uccu Roma Informális Alapítvány
Céljuk, hogy csökkentsék a a romákkal kapcsolatos tévhiteket és előítéleteket, hogy mindannyian egy befogadóbb és nyitottabb világban élhessünk. Magyarországon a cigányellenes emberek jelentős része nem is igazán ismeri azokat, akiket elutasít. Az Uccu általános és középiskolás diákoknak teremt lehetőséget a találkozásra és a beszélgetésre roma fiatalokkal.

Utcáról Lakásba Egyesület
Az ULE a hajléktalan és lakhatási szegénységben élő emberek számára teremt otthonokat.
Az alaptevékenyégük mellett egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek modellprogramok kidolgozására és működtetésére. Önkormányzati partnerségeinkben már öt helyen segítik innovatív lakhatási megoldásokkal közpolitikai partnereinket.

Varázskert Egyesület
A Varázskert Egyesület 2001-ben alakult és vezetője Dósa Valéria. Fő tevékenységi területei közé tartozik az érdekérvényesítés, oktatás és közösségfejlesztés az Észak-Alföldi régióban. A missziójuk egy hatékonyan működő érdekérvényesítési hálózat létrehozása a régióban, míg a céljuk többek között a hátrányos helyzetű csoportok segítése szociális ügyintézésben, egészségmegőrző programok szervezése és a kulturális hagyományok támogatása.